I ja sam tu

I ja sam tu novi je projekt Rotary kluba Rijeka Novi val financiran u sklopu programa Europske snage solidarnosti. Glavni cilj projekta je povećanje stupnja osviještenosti o pravima djece koja su zaštićena međunarodnom Konvencijom o pravima djece, a čija je potpisnica i Republika Hrvatska.

Djeca se rađaju s temeljnim slobodama i pravima koja pripadaju svim ljudskim bićima, no s obzirom na tjelesnu i psihičku nezrelost nužna je i posebna zaštita prava djece. Upravo je to osnovno polazište Konvencije, a kroz projekt I ja sam tu radit ćemo na osvještavanje sugrađana o samom sadržaju Konvencije i prava djece.

Projekt je započeo 1.1.2021., a trajat će 12 mjeseci te uključuje različite aktivnosti usmjerene na zaštitu prava djece, a one uključuju oslikavanje murala, održavanje predstave za građanstvo, održavanje javnog predavanja pravobraniteljice za djecu, izdavanje slikovnice o pravima djece te izložbu dječjih radova na temu prava djece.

Navedenim projektnim aktivnostima koje će se provoditi kroz godinu dana, kroz uključivanje lokalne zajednice, radit ćemo na podizanju svijesti građana o najranjivijim članovima društva – onim najmanjima.

Dani zajedničke sadnje

Rotary days of service – Akcija pošumljavanja