U prosincu 2019. godine uspješno smo proveli prvu humanitarnu akciju „Bila jednom jedna pusa…“.

Humanitarna akcija za cilj je imala prikupiti novčana sredstva za potporu provedbi programa Udruge Portić „Tete i barbe pričalice“. Humanitarna akcija se održala u sklopu riječkog adventa kad su naši sugrađani i gosti imali prilike fotografirati se ispod imelice i simboličnom naknadom za fotografiju pomoći spomenutu akciju i program.

U sklopu humanitarne akcije, prolaznici na riječkom Korzu imali su priliku slikati se pod imelom pored okićenog bora, te, u zamjenu za lijepu božićnu uspomenu, donirati novac za udrugu Portić. U slikama u nastavku pokušat ćemo Vam prenijeti dio božićne atmosfere darivanja koju je “Bila jednom jedna pusa…” ostvarila.

Ova prigodna akcija omogućila nam je da pokažemo solidarnost i dobrotu zajednice Rijeke. Bez podrške mnogih, naša “Pusica – Imelica” ne bi bila moguća. Stoga želimo posebno zahvaliti Brasserie As koji je čuvao imelicu, Pinchos Food & Drinks baru i Gradu Rijeci koji su nam ustupili potrebne resurse, Turističkom Informativnom centru koji je osigurao savršenu lokaciju, Eurocop d.o.o. koji je omogućio potrebne materijale za fotografije, HDS ZAMP-u koji je doprinio glazbom, FlowTech d.o.o. koji je donirao materijal za dizalicu-imelicu, te svim roditeljima, riječkim fotografima: Maji Stevanović, Mateu Levaku, Josipu Knapiću – Ruzinavom, Vedranu Karuzi, Filipu Gržinčiću, Eni i Davidu Mihoci, Igoru Popoviću i Petru Fabijanu, i svim sudionicima koji su svojim angažmanom omogućili uspjeh ove akcije. Zahvaljujući vašem sudjelovanju, uspjeli smo prikupiti izniman iznos od 17 tisuća kuna. To je bila naša prva humanitarna akcija, no svejedno je premašila sva naša očekivanja.

Udruga Portić

“Za suradnju s Rotary klubom Rijeka Novi val imamo samo riječi pohvale jer su nas oduševili entuzijastični mladi ljudi svojim prekrasnim idejama. Zahvaljujući njihovoj inicijativi provođenje našega programa “Pripovjedačica priča za laku noć – Tete i barbe pričalice” bilo je čak dvaput podržano donacijama prikupljenima u prigodnim akcijama. U 2019. godini Tete i barbe pričalice slavile su svoj 10. rođendan te smo sretni što je akcija “Bila jednom jedna pusa” bila dio te uzbudljive i događajima bogate godine. Već nas je iduće godine povodom Božića dočekalo novo iznenađenje iz redova Rotary kluba. Organizirana je humanitarna akcija „Božićna Rotary (s)Trka“ koja je podsjetila na vrijednost i ljepotu druženja u prilično izazovnoj 2020. godini.”