Ovoga utorka naš Interact Club Rijeka Novi Val proveo je prvi dio njihovog Full Green Projecta , a koji se sastojao od edukativnog predavanja o održivom razvoju i ekologiji u Prvoj sušačkoj hrvatskoj gimnaziji u Rijeci.

Glavna zvijezda toga dana bila je Milvana Arko Pijevac, dipl. inžnj. bio. kustosica Prirodoslovnog muzeja Rijeka koja je govorila o Ekologiji kvarnerskog područja i konkretnim problemima zagađenja naših obala. Također prof. biologije Melba Blažić Grubelić održala je zanimljivo predavanje o gospodarenju otpadom i problemu nedakvetnog odlaganja otpada o kojem se i dalje premalo govori. Tu su svakako pripomogli i učenici gimnazije koji pohađaju nastavu ekologije, te su nazocne uputili u značenje ekologije kao znanosti i njezinu važnost.

Svečana dvorana Gimnazije bila je puna zainteresiranih učenika i profesora i izrazito smo ponosni na naš @interact.rijekanovival za inicijatuvu i organizaciju!
Samo tako dalje! 💚🤛🏽🫶🏼

Božična rotary (s)trka 20.